דבר יו"ר אגודת הסטודנטים

ההחלטה מה ואיפה ללמוד, היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתקבלו בחייכם. רוב הסטודנטים והסטודנטיות לעתיד, מחפשים מקצוע מעניין במהלך התואר, ומתגמל בסופו. הטכניון, לשמחתי, מצטיין בשני הקריטריונים הללו. אם הנדסה ומדע הם מעניינכם, הטכניון הוא המקום הטוב ביותר לרכישת תואר ראשון. בטכניון חוקרים (ומלמדים!) מדענים בעלי שם עולמי, זוכי פרס נובל, ועוד שורת פרסים יוקרתיים אחרים. בנוסף, מבין כל האוניברסיטאות, הטכניון דורג במקום הגבוה ביותר בשביעות הרצון של הסטודנטים מהתואר.

יתרה מכך, הטכניון קשור קשר הדוק לתעשייה. חברות הייטק והנדסה שונות מגיעות אל הקמפוס, בכדי לגייס את הסטודנטים שלנו לשורותיהם, עוד במהלך התואר. פרט לשכר נאה, הניסיון שהסטודנטים רוכשים במקביל ללימודים, מהווה קרש קפיצה משמעותי אל תוך שוק העבודה המודרני. גם שנים לאחר סיום התואר, 80% מהמנהלים בתחומי ההייטק בישראל הינם בוגרי טכניון.

למרות כל האמור, הטכניון הוא הרבה יותר מעוד מוסד ללימודים גבוהים. אגודת הסטודנטים בטכניון (אס"ט) והטכניון פועלים ימים כלילות בכדי להבטיח לסטודנטים איכות חיים שאין דומה לה באקדמיה הישראלית. איכות החיים הזו מתבטאת במערך המעונות הגדול והיוקרתי בארץ (מעל 4000 מיטות), ומתקני ספורט ברמה הגבוהה ביותר - כל הסטודנטים בטכניון מקבלים כניסה למתחם הבריכה (האולימפית) בחינם, ויכולים לרכוש כניסה שנתית לחדר הכושר בעלות של 200 ₪ בלבד (קראתם נכון, מדובר בעלות שנתית).

חוץ מזה, המסיבות הכי טובות בצפון מתקיימות אצלנו.  הטכניון הוא המועדון הגדול ביותר מצפון לתל אביב. למסיבות שלנו מגיעים אלפי סטודנטים וצעירים מהאזור, ואנו עורכים הופעות, האקתונים, פעילויות התנדבותיות בקהילה, ועוד פעילויות רבות לרווחת הסטודנטים

אני רוצה להזמין אתכם (ואתכן!) להיות חלק מהמוסד והמשפחה שנקראים הטכניון. השאלה איפה ללמוד היא אולי מורכבת, אבל התשובה, במקרה הזה, פשוטה מאוד.

המון בהצלחה,

אמיר דוד ניסן כהן,

יו"ר אס"ט