דבר יו"ר אגודת הסטודנטים-עומר עמית


עומר עמית יו"ר אס"טישנן סיבות רבות מדוע מועמדים יבחרו בלימודים בטכניון. בוודאי שהרצון לרכוש השכלה ברמה גבוהה הוא סיבה אחת מרכזית: השגת ידע ותואר שיסייעו לכם למצוא עבודה טובה, עם שכר הוגן ותנאים טובים.
חלק אולי פשוט רוצה ללמוד
במוסד מחקרי מעולה. מהטובים בארץ. אולי הטוב ביותר. לקחת חלק בפיתוח הידע העולמי. זה סוג של תשוקה ממנו צומחים זוכי פרסי נובל.

אבל ישנה סיבה נוספת לרצות ללמוד דווקא בטכניון, והיא הפעילויות החברתיות המדהימות של אס"ט (אגודת הסטודנטים בטכניון) והטכניון בכלל. הסיבה שהופכת את הסטודנטים בטכניון לסטודנטים הנינוחים ביותר, המרוצים ביותר והגאים ביותר, מבין הסטודנטים בארץ. אכן, מקובל להגיד שיש "סיבות נכונות" לדברים, ויש "סיבות אמיתיות". אז הנה "סיבה אמיתית" שהיא גם "סיבה נכונה":  הטכניון הוא קמפוס שוקק חיים וגדוש בפעילות חברתית – וזה המתכון שלנו להצלחה. אנשים צעירים שרוצים לשלב לימודים ברמה גבוהה, וקבלת תואר במקום הנכון, וגם - פעילות סטודנטיאלית תוססת ומלאת חיוניות.

אחד הדברים שמייחדים את הטכניון שלנו הוא היותו אי של שקט ושפיות בחברה הישראלית. הסטודנטים במוסד הזה לומדים כתף אל כתף, בעולם נטול מתחים פוליטיים וחברתיים, ללא שום הבדלים של דת, גזע, מין, או נטיות פוליטיות. כולנו פועלים מתוך ההבנה שאנו כאן, בטכניון, באנו במטרה לרכוש השכלה, ועל הדרך גם להנות מזה. סובלנות לאחר היא ערך נשגב בעינינו. ומתוך ערכים אלו, אגודת הסטודנטים בטכניון הינה א-פוליטית וא-מפלגתית, ודוגלת בעקרון לפעול למען כל הסטודנטים מתוך עצם היותם סטודנטים, בשוויון ובמסירות.

אולי תופתעו לגלות שבטכניון יש, מסתבר, לא מעט זמן לעיסוקי פנאי. כאלה המאתגרים את המוח וכאלה המאתגרים את הגוף. כך, אנחנו מקפידים לקיים בקמפוס פעם בשבועיים הרצאות עם גורמי עניין, כגון עיתונאים מובילים, סופרים ואנשי מדע ורוח. כמובן, בחינם. אנחנו גם מפעילים מערך חוגים שלם מכל קצוות הקשת הספורטיבית. החל מיוגה וכלה בפילאטיס, TRX,  ואפילו מפגשי הכנה ללידה, והכל במחירים סטודנטיאלים.

יש לנו את המסיבות הכי טובות בארץ! כן כן. פעם בחודש, במהלך שנת הלימודים, מרכז הקמפוס הופך לרחבת ריקודים ענקית, ולמעלה משלושת אלפים איש פוקדים את הרחבה. למעשה, הטכניון הוא ה"מועדון" הגדול בצפון, והמסיבות שלנו נעשו שם דבר בכל האזור. לא להאמין, הא? חבורה של סטודנטים להנדסה ומדעים מפעילה את המועדון המדובר ביותר באזור. אנו גם דואגים לשלל פעילויות חברתיות נוספות, כך שלכל אחד יהיה למה שמתאים לו להתחבר. לדוגמה, הטכניון מוביל בתחום פעילות הספורט בליגה למוסדות אקדמיים, כבר יותר מארבעים שנה, וזוכה שנה אחר שנה במקומות הראשונים בקטגוריות הנשים, הגברים והכללי. בטכניון פועלות קבוצות ונבחרות כמעט בכל ענף שאפשר לחשוב עליו: רוגבי, שחמט, אופני הרים, חתירה, בולדרינג ועוד הרבה אחרים.

נוסף על כל אלה, אס"ט מובילה בהשגת המחירים הזולים ביותר, מבין כלל המוסדות האקדמיים בארץ, במחירי הצילום וההדפסה, מכונות השתייה והחטיפים, מסעדות, בתי קפה ועוד. לא סתם היא דורגה במקום הראשון בסקר שביעות הרצון שנעשה ע"י התאחדות הסטודנטים הארצית.

ולא נשכח את אחד האירועים המרכזיים החוזר מדי שנה: "פסטיבל הסטודנט", שמאורגן ע"י אס"ט. יומיים של הופעות על במת ענק במרכז הקמפוס, עם מיטב האמנים. במשך יומיים, שמונה עשר אלף איש עולים לרגל לטכניון לקחת חלק בפסטיבל הגדול בצפון!

בקיצור, מועמדים יקרים,  יש למה לצפות.

ודרך אגב, אל תבינו לא נכון: עדיין מצליחים ללמוד פה, ומצליחים היטב!…

עומר עמית, יו"ר אגודת הסטודנטים