דבר נשיא הטכניון - פרופ' פרץ לביא

מועמדים יקרים,

ברוכים הבאים לטכניון, האוניברסיטה המדעית-טכנולוגית הראשונה בישראל, אשר מציינת 104 שנים להנחנשיא הטכניון , פרופ' פרץ לביאת אבן הפינה שלה. אוניברסיטה הנמנית עם צמרת המוסדות להשכלה גבוהה בעולם, עם 18 פקולטות ומחלקות ו-54 מרכזי ומכוני מחקר. אוניברסיטה ששלושה מחברי הסגל שלה ואחד מבוגריה הם חתני פרס נובל בכימיה, ותרומתם של בוגריה למדינת ישראל בתחומי התשתיות, הביטחון והכלכלה לא תסולא בפז.

מאז הקמתו סיימו את לימודיהם בטכניון כמאה אלף בוגרים אשר השתלבו בחיי המשק, הכלכלה והחברה בישראל. כרבע מבוגרי הטכניון משמשים בתפקידי הניהול הבכירים ביותר, מנכ"לים וסמנכ"לים, בחברות שבהן הם עובדים, וחלק גדול מהבוגרים היה מעורב בפיתוחים חדשניים של מוצרים ותהליכים. בעשרים השנים האחרונות בוגרי הטכניון הקימו או ניהלו 1,600 חברות בישראל אשר יצרו כ-100 אלף מקומות עבודה ו-30 מליארד דולר הכנסות.

בוגרי הטכניון הובילו את הקמתה של תעשיית התעופה והחלל המתקדמת בישראל ופיתחו תעשיית היי-טק משגשגת, בעלת שם עולמי. ללא הטכניון ובוגריו לא היינו זוכים ברובוטים לניתוחי גב, במצלמות זעירות למערכת העיכול, במפעלים להתפלה ולמיחזור מים ובמערכות כיפת ברזל ושרביט קסמים.

לאחרונה הגיעו הישגי הטכניון לשיאים חדשים. בסין הונחה אבן הפינה למכון גואנגדונג-טכניון, האוניברסיטה הישראלית הראשונה בסין, המוקמת במחוז גואנגדטנג בעיר שנטאו שבדרום מזרח סין. במקביל החל לפעול בצידו השני של העולם – בניו יורק - מרכז טכניון-קורנל לחדשנות ע"ש ג'ייקובס, בו השלים השנה המחזור הראשון את לימודיו. בכך היה הטכניון לאוניברסיטה הראשונה העולם המעניקה תואר אקדמי מלא משלה על אדמת ארה"ב. הטכניון אף אירח, לראשונה במזרח התיכון, את תוכנית הקיץ היוקרתית של אוניברסיטת החלל הבינ"ל.

הישגים אלו, לצד דירוגו של הטכניון במקום ה-69 בעולם וראשון מבין האוניברסיטאות בישראל, מציבים את הטכניון עם קבוצת העילית של האוניברסיטאות המחקר המובילות העולם.

אנו שמחים לארח אתכם בטכניון, ומברכים על כך שאתם שוקלים ללמוד בו. מטרתו של ידיעון זה היא לתת לכם מידע רב ומפורט על אפשרויות הלימוד לתואר ראשון. אפרת נתיב-רונן ראש מרכז רישום וקבלת מועמדים והצוות המסור שלה ריכזו כאן את כל המידע אשר יסייע לכם בתהליך ההרשמה.

הטכניון, הדורש מצוינות ללא פשרות, הוא גם המוסד האקדמי המוביל בארץ בתמיכה ובסיוע לסטודנטים. אל תהססו להיעזר בתמיכה חשובה זו, כמו גם במדור ייעוץ למועמדים ובייעוץ בפקולטות השונות. גם באתר האינטרנט של הטכניון ובדף הפייסבוק שלו תמצאו מידע רב. עובדי המרכז לרישום וקבלה עומדים לרשותכם בכל שאלה ובקשה.

אני מאחל לכם הצלחה רבה ומקווה לראותכם בטכניון בשנת הלימודים הקרובה.

 

נשיא הטכניון, פרופ' פרץ לביא