דבר נשיא הטכניון - פרופ' פרץ לביא

מועמדים יקרים,

פרופ' פרץ לביא

ברוכים הבאים לטכניון, האוניברסיטה המדעית-טכנולוגית הראשונה בישראל, המציינת 106 שנים להנחת אבן הפינה שלה. בטכניון, הנמנה עם  מוסדות ההשכלה הגבוהה המובילים בעולם,  18 פקולטות ומחלקות ו-60 מרכזי ומכוני מחקר.  שלושה מחברי הסגל שלה ואחד מבוגרי הטכניון הם חתני פרס נובל בכימיה, ותרומתם של בוגריו למדינת ישראל בתחומי התשתיות, הביטחון והכלכלה לא תסולא בפז.

מאז הקמתו סיימו את לימודיהם בטכניון כמאה אלף בוגרים אשר השתלבו בחיי המשק, הכלכלה והחברה בישראל. כרבע מבוגרי הטכניון משמשים בתפקידי הניהול הבכירים ביותר, מנכ"לים וסמנכ"לים, בחברות שבהן הם עובדים, וחלק גדול מהבוגרים היה מעורב בפיתוחים חדשניים של מוצרים ותהליכים. בעשרים השנים האחרונות בוגרי הטכניון הקימו או ניהלו 1,600 חברות בישראל אשר יצרו כ-100 אלף מקומות עבודה והכניסו לכלכת המדינה למעלה מ-30 מליארד דולר.

בוגרי הטכניון הובילו את הקמתה של תעשיית התעופה והחלל המתקדמת בישראל ופיתחו תעשיית היי-טק משגשגת, בעלת שם עולמי.  ללא הטכניון ובוגריו לא היינו זוכים ברובוטים לניתוחי גב, במצלמות זעירות למערכת העיכול, במפעלים להתפלה ולמיחזור מים ובמערכות כיפת ברזל ושרביט קסמים. 

הטכניון הוא האוניברסיטה הישראלית היחידה המפעילה סניפים גם מעבר לים, בניו יורק ובסין. בתחילת ספטמבר 2017 נחנך בניו יורק הקמפוס הקבוע של מכון טכניון-קורנל ע"ש ג'ייקובס (JTCI) – מכון למחקר מדעי-הנדסי יישומי בלב מנהטן – ובכך הפך הטכניון לאוניברסיטה הלא-אמריקאית הראשונה בעולם המעניקה תואר אקדמי על אדמת ארצות הברית.

Cornell Tech Campus 2 CREDIT IWAN BAAN

בסין נחנך בדצמבר 2017 הקמפוס של מכון טכניון-גואנגדונג (GTIIT) - האוניברסיטה הישראלית הראשונה בסין. חזונו של המכון, שהוקם בסמוך לקמפוס אוניברסיטת שנטאו במחוז גואנגדונג בדרום מזרח סין, הוא להפוך לאוניברסיטת מחקר איכותית שתהווה אבן שואבת לסטודנטים וחוקרים מצטיינים מסין וממדינות נוספות. תכניות ההוראה והמחקר בשנים הראשונות יתמקדו באיכות הסביבה.

מכון טכניון-גואנגדונג (GTIIT)

אנו שמחים לארח אתכם בטכניון, ומברכים על כך שאתם שוקלים ללמוד בו. מטרתו של אתר זה היא לתת לכם מידע רב ומפורט על אפשרויות הלימוד לתואר ראשון. אפרת נתיב-רונן ראש מרכז רישום וקבלת מועמדים והצוות המסור שלה ריכזו כאן את כל המידע אשר יסייע לכם בתהליך ההרשמה.

הטכניון, הדורש מצוינות ללא פשרות, הוא גם המוסד האקדמי המוביל בארץ בסיוע לסטודנטים ובתמיכה בהם. אל תהססו להיעזר בתמיכה חשובה זו, כמו גם במדור ייעוץ למועמדים ובייעוץ בפקולטות השונות. גם באתר האינטרנט של הטכניון ובדף הפייסבוק שלו תמצאו מידע רב. עובדי המרכז לרישום וקבלה עומדים לרשותכם בכל שאלה ובקשה.

אני מאחל לכם הצלחה רבה ומקווה לראותכם בטכניון בשנת הלימודים הקרובה.

 

נשיא הטכניון, פרופ' פרץ לביא