הנדסת חשמל ומחשבים - השער להיי-טק!

     

מסלולי הלימודים
הנדסת חשמל
הנדסת מחשבים
הנדסת מחשבים ותוכנה
רשימת התארים ומספר שנות הלימוד מפורטים בקטלוג לימודי הסמכה

הנדסת חשמל ומחשבים בטכניון

אנו שמחים לבשר כי בחודש במרץ 2021, הפקולטה להנדסת חשמל עדכנה את שמה לפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש אנדרו וארנה ויטרבי.

שינוי זה משקף את תחומי ההוראה והמחקר העדכניים בפקולטה, ואת המהפכה הנמשכת בתחום הנדסת החשמל בכללו. אנו מצטרפים בכך למחלקות אקדמיות רבות בעולם שכבר שינו את שמן באופן דומה.

בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים עוסקים במגוון רחב של תחומים המקיפים את מקצועות ההיי-טק ובמרכזם אלקטרוניקה, מחשבים, עיבוד אותות ותקשורת. בוגרי הפקולטה מקבלים הכשרה תיאורטית ומעשית בכל הנושאים הקשורים להנדסת חשמל - סטודנטים מתרגלים בעזרת מחשבים בספרייה של הפקולטהמהמבנה הפיזיקלי של ההתקנים האלקטרוניים היסודיים, דרך האלגוריתמים הנדרשים ומימושם בחומרה ותוכנה, ועד "מבט על" על המערכת - בין אם אלו מערכות תקשורת, בקרה, מחשבים, או תוכנה. הנדסת חשמל מודרנית מקיפה מערכות חומרה ותוכנה, המבוססות על התקנים אלקטרוניים, אופטיים, ביולוגיים ואחרים, ונוגעות ליישומים בכל תחומי החיים כגון שימושים ברפואה, אומנות וחינוך, וכמובן גם יישומים מסחריים וצבאיים.

תחומי הנדסת החשמל והמחשבים לובשים ופושטים צורה בקצב מהיר. על מנת לאפשר יכולת שילוב ועמידה בקצב השינויים הצפויים, מקנה הפקולטה רקע מדעי נרחב ויסודי ומקפידה על רמת סטודנטים ורמת לימודים גבוהה. זאת כדי לאפשר לבוגרים לא רק להתמודד עם בעיות הנדסיות עכשוויות, אלא גם להיענות לאתגרים עתידיים. כתוצאה מכך, בוגרי הפקולטה מחזיקים בעמדות מובילות בתעשיית ההיי-טק הישראלית.

הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים (אלקטרוניקה, מחשבים ותקשורת) היא הגדולה בטכניון. לומדים בה כיום כ-2000 סטודנטים לתואר ראשון ועוד כ-450 סטודנטים לתואר שני ולדוקטורט. ועדת הערכה בינלאומית, בראשות נשיא המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT), קבעה כי הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים בטכניון נהנית ממוניטין בינלאומי עצום, מעניקה חינוך איכותי ברמה מהגבוהות בעולם, מהווה משאב לאומי ומשמשת כמנוע הצמיחה העיקרי של תעשיית ההיי-טק בישראל. על-פי אותה ועדת הערכה בינלאומית, הפקולטה נמנית בין עשר הפקולטות המובילות בעולם בהנדסת חשמל ומחשבים. 

הפקולטה מקיימת תוכניות לימודים לתואר ראשון (מהנדס) במסלולי הלימוד הבאים: הנדסת חשמל, הנדסת מחשבים ותוכנה והנדסת מחשבים, וכן תוכניות לימודי מוסמכים לקראת תואר מגיסטר ודוקטור.

ייחודה של הפקולטה

  • הפקולטה מציעה לסטודנטים תוכניות לימודים מאתגרות, נושאי לימוד מרתקים, ומגוון רחב ביותר של התמחויות בתחומי ההיי-טק.
  • הסטודנטים בפקולטה נחשפים לתחומי לימוד מגוונים כבר בשלבי הלימוד הראשונים, דבר המאפשר להם להחליט בצורה מושכלת על תחום ההתמחות בו יבחרו.
  • הלימודים בפקולטה נתמכים במערך נרחב של מעבדות מתקדמות ותשתית הנדסית, המאפשרים התנסות מעשית בניסויים ופרויקטים בחזית הטכנולוגיה.
  • חברי הסגל בפקולטה הם מהחוקרים המובילים בעולם בתחומם. הכניסה לבניין הפקולטה להנדסת חשמל
  • הפקולטה מהווה מקור עיקרי למהנדסים וליזמים בטכנולוגיות עילית כגון: טכנולוגיות תקשורת, הנדסת מחשבים ותוכנה, מערכות לומדות, ננוטכנולוגיה, ראייה ממוחשבת ועוד. 15,000 בוגרי הפקולטה הם מובילי ומייסדי תעשיית ההיי-טק בארץ, המהווים 70% מהמנכ"לים בחברות, אשר הביאו לפריצות דרך טכנולוגיות והצלחות כלכליות גדולות, שהשפיעו רבות על חוסנה הכלכלי של המדינה.
  • סביבת המחקר וההוראה בפקולטה דינמית ומסתגלת לטכנולוגיות חדשות.
  • הפקולטה מגייסת באופן עקבי חברי סגל צעירים מהמובילים בעולם בתחומם.

תעסוקה: להיות מחוזרים על ידי חברות היי-טק החל מהשנה השנייה

הנדסת חשמל היא בין המקצועות המבוקשים ביותר בשוק. המוניטין של בוגרי הפקולטה כמהנדסים ברמה הגבוהה ביותר מבטיח אפשרויות תעסוקה נרחבות בכל שלבי הקריירה. הסטודנטים בפקולטה מחוזרים תמידית על ידי חברות ההיי-טק והתעשיות המתקדמות בארץ כבר מהשנה השנייה ללימודים, ומבוקשים על ידי חברות אלו עם סיום הלימודים ברמות שכר מהגבוהות בשוק. בוגרי הפקולטה מוכרים ומבוקשים אף בחברות המובילות בעולם, ודלתות האוניברסיטאות המובילות פתוחות בפניהן ללימודי מגיסטר ודוקטורט. הבסיס העיוני הרחב ויכולת הלמידה העצמית המייחדים את בוגרי הפקולטה מקנה להם יכולת התקדמות מקצועית ואישית בכל שלבי הקריירה, ומבטיח לבוגרים שיישארו מובילים ומבוקשים לאורך קריירה ארוכה.

תוכנית הלימודים בהנדסת חשמל ומחשבים

לאחר העמקה במקצועות הבסיס - מתמטיקה, פיזיקה ומחשבים, לומדים הסטודנטים מקצועות בסיסיים בהנדסה המקנים להם בסיס הנדסי איתן, ומאפשרים להם לבחור תחומי התמחות ממגוון רחב המפורט בהמשך, המכשיר את הסטודנטים לעסוק בעתיד ברוב תחומי ההיי-טק.

במקביל רוכשים הסטודנטים ניסיון דרך ניסויים ופרויקטים, וכן בפרויקט גמר, בו משלבים יצירתיות ויישום עם הידע שנרכש. פרויקטים מהפקולטה זכו בפרסים בינלאומיים רבים.

תוכניות מיוחדות למצטיינים

תוכנית למצטיינים

הפקולטה מעודדת מצוינות בלימודים ורואה בה מטרה חשובה ביותר. במסגרת טיפוח המצוינות פותחה עבור סטודנטים מצטיינים תוכנית לימודים גמישה, הכוללת גם קבוצת התמחות ומקצועות בחירה פקולטיים המיועדים לסטודנטים מצטיינים בלבד.הדגמה של רובוטים שפותחו בפקולטה להנדסת חשמל

בהנחייתו של חבר סגל, יכולים סטודנטים מצטיינים להרכיב תוכנית לימודים המתחשבת בצורה מרבית ביכולותיהם האישיות ובשאיפותיהם המקצועיות. ניתן לשלב גם מקצועות מתוכנית הלימודים לתואר שני ולימודים לקראת תואר ראשון נוסף במסלול אחר.

הפקולטה מעניקה לסטודנטים מצטיינים כל שנה פרסים כספיים במהלך לימודיהם.

פרטים נוספים ניתן לקבל במזכירות לימודי הסמכה בפקולטה | 04-8294778/9.

לבוגרי תואר ראשון בהצטיינות מוצע להמשיך בלימודיהם לתואר שני (מגיסטר) ולתואר שלישי (דוקטור) המאפשרים השלמת ידיעות עיוניות ומעשיות, וביצוע מחקר. בכך מכשירה הפקולטה את המצטיינים שבין בוגריה לתפקידי מנהיגות טכנולוגית ואקדמית.

תוכנית המצטיינים בדגש מחקרי ע"ש וינסנט מאייר (תוכנית אמ"ת)

מטרת תוכנית המצטיינים (תוכנית אמ"ת) היא לאפשר לסטודנטים המצטיינים ביותר להגשים את הפוטנציאל שלהם ע"י חשיפתם לתחומים המדעיים הנלמדים בפקולטה (אלקטרוניקה, מחשבים, תקשורת - אמ"ת) והקניית הכלים הנדרשים למחקר לקראת תפקידי מפתח באקדמיה ובתעשייה.

כל סטודנט מלווה על ידי איש סגל ונהנה מתוכנית לימודים מותאמת. לסטודנטים מוענקים מלגה שנתית ומחשב נייד.

התוכנית מקנה לבוגריה, בנוסף לתואר הראשון, גם תעודת "בוגר התוכנית לסטודנטים מצטיינים בדגש מחקרי ע"ש "וינסנט מאייר" וקבלה אוטומטית ללימודי מוסמכים (ולתואר שני) בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים.

לתוכנית מתקבלים סטודנטים מועטים בשנה, בעלי ממוצע מצטבר גבוה במיוחד, שצברו עד 80 נקודות (במסלולי הנדסת חשמל, מחשבים ותוכנה או מחשבים), על סמך ריאיון אישי.

רכזת התוכנית: רחלי כהן | crachel@technion.ac.il | 04-8293278

מסלול מואץ

בפקולטה מוצע מסלול מואץ לסטודנטים מצטיינים בהנדסת חשמל המאפשר סיום תואר ראשון ושני תוך חמש שנים.
במסלולים להנדסת מחשבים ולהנדסת מחשבים ותוכנה תינתן האפשרות לסטודנטים מצטיינים לסיים את מקצועות החובה תוך חמישה סמסטרים.

מסלולי הלימודים בהנדסת חשמל ומחשבים

הנרשמים למסלול להנדסת חשמל יוכלו לבחור במהלך לימודיהם מסלול אחד מבין השלושה:

  1. מסלול לימודים להנדסת חשמל
  2. מסלול לימודים להנדסת מחשבים ותוכנה - במסגרת המסלול ניתן לבחור במגמה להנדסת מחשבים ומידע. 
  3. מסלול לימודים להנדסת מחשבים

הנדסת חשמל

מסלול הלימודים העיקרי הוא המסלול להנדסת חשמל, הכולל את כל מגוון האפשרויות וההתמחויות בפקולטה, לרבות אלו של המסלולים האחרים. במקביל ובהמשך ללימודי החובה, נדרשים הסטודנטים לבחור בשלוש מתוך קבוצות ההתמחות הבאות: רשתות מחשבים | בקרה ורובוטיקה | תקשורת | מיקרואלקטרוניקה וננואלקטרוניקה | גלים, אלקטרואופטיקה ותקשורת אופטית | מחשבים | אותות ומערכות ביולוגיים | עיבוד אותות ותמונות | מעגלים אלקטרוניים ומערכות VLSI | למידה ממוחשבת | אנרגיה ומערכות הספק.

לכל קבוצת התמחות ישנם מקצועות מחייבים ומספר מקצועות בחירה הנדרשים להשלמת הקבוצה. את לימודי התואר הראשון יש להשלים במקצועות בחירה מתוך מגוון של עשרות מקצועות המכסים את כל שטחי הפעילות בהנדסת חשמל ומחשבים. על כל תחום התמחות מופקד יועץ שתפקידו לסייע לסטודנטים בבחירת המקצועות בקבוצת ההתמחות.

מחוויותיהם של הבוגריםדניאל ברסקי, בוגר תואר ראשון בפקולטה להנדסת חשמל

דניאל ברסקי, בוגר תואר ראשון בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים.
היה לי ברור שאלך לטכניון כבר מגיל צעיר. גדלתי בחיפה, וכילד שהתעניין במחשבים ומתמטיקה, השתתפתי בחוגים ובפעילויות רבות בטכניון, דרכם נחשפתי לעולם המדע וההנדסה. בביה"ס הרחבתי את מקצועות הפיסיקה והמחשבים, ואפילו שקלתי עתודה אקדמית לזמן קצר.

במהלך הצבא נחשפתי מעט לעולם המחשבים והתקשורת, והבנתי שזה התחום שארצה ללמוד. הטכניון תמיד היה העדיפות הראשונה בתחומים אלה.

עד לרגע ההרשמה התלבטתי בין הנדסת חשמל למדעי המחשב, ובסופו של דבר, מה שהכריע הוא הרצון לתואר מגוון יותר שנוגע בתחומים רבים יותר ולכן בחרתי בחשמל. המסלול של הנדסת חשמל אפשר לי להתמחות במחשבים ובעיבוד אותות, תחומים שמאוד מעניינים אותי, וכן לטעום מעט פיזיקה, מתמטיקה ותעשייה וניהול. כמו-כן, הפקולטה מספקת לסטודנטים מצטיינים, או סתם לסטודנטים שמתעניינים בתחום מסויים, דרכים שונות להתעמק באותו תחום מעבר לקטלוג הסטנדרטי.

המסלול להנדסת חשמל נתן לי את הכלים להבין בעיה טכנולוגית ללמוד עליה ולהתמודד איתה - כלים שהם מוערכים מאוד בתעשיית ההיי-טק, ושקשה לקבל במקום אחר.

פנו אלינו

דנית כהן | danitc@ef.technion.ac.il | 04-8294778
webee.technion.ac.il

הנדסת מחשבים ותוכנה

מטרת המסלול להנדסת מחשבים ותוכנה היא להוות מסגרת לימודית לתואר ראשון, המכשירה מהנדסי מחשבים שהתמחו בתכנון מערכות ממוחשבות ובנייתן, תוך רכישת ידע רחב. דגש מיוחד יושם על גישה מערכתית המשלבת חומרה ותוכנה. במסגרת המסלול ניתן לבחור במגמה להנדסת מחשבים ומידע. 

במקביל ובהמשך ללימודי החובה, נדרשים הסטודנטים לבחור בשתיים מתוך שמונה קבוצות ההתמחות הבאות: רשתות מחשבים | מערכות מבוזרות ומבנה מחשבים | תורת התקשורת | עיבוד אותות ותמונות | מעגלים אלקטרוניים משולבים | בקרה ורובוטיקה | אלגוריתמים ויסודות החישוב | מערכות תוכנה, תכנות מתקדם ושפות תכנות | למידה ממוחשבת. את לימודי התואר הראשון יש להשלים במקצועות בחירה מתוך מגוון רחב של מקצועות המכסים את כל שטחי הפעילות בהנדסת מחשבים ותוכנה.

המתקבלים למסלול הנדסת חשמל יוכלו לבחור במהלך הלימודים לעבור למסלול הנדסת מחשבים ותוכנה.

מחוויותיהם של הבוגרים

נטלי פיססטונוביץ', סטודנטית לתואר ראשון בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים במסלול להנדסת nataliמחשבים ותוכנה.
שמו של הטכניון הולך לפניו, לטוב ולרע, וסיורים וביקורים באוניברסיטאות השונות שעברתי בתיכון, ועוד קצת התענינות אישית, הצביעו על הטכניון בתור מוסד הלימודים המאתגר והמעניין ביותר לתואר הנדסי שמוביל לקריירה בהיי-טק. הידיעה שכל ההישגים המרשימים, וכל האנשים העוד יותר מרשימים שהשיגו אותם יהיו מנת חלקי מידי יום, נתנה לי את המוטיבציה שאני צריכה בדרך אל התואר, שעליו ובעיקר על הדרך המאתגרת עליו שמעתי ולא אחת.

התייעצתי וגיליתי שבנוסף לעתיד המתגמל שמחכה לבוגרים, יש הרבה תמיכה הדדית ואווירה משפחתית לסטודנטים. כל אלו היו הסיבות לבחירתי ללמוד בטכניון.

את הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים בחרתי כבר בסוף התיכון. אז הייתי ביום פתוח לבנות בפקולטה. בתיכון למדתי במגמת תכנון מערכות ופיזיקה (11 יח"ל מחשבים + 5 יח"ל פיזיקה). שני התחומים עניינו אתי וידעתי שארצה להמשיך בכיוון המדעי-הנדסי, אבל לא ידעתי באיזה מהם.

ביום הפתוח התרשמתי מהמגוון שיש לפקולטה להציע בתחומים האלו ומה שביניהם: מחשבים, תקשורת, עיבוד אותות, ננו-אלקטרוניקה ועוד, והכל עניין אותי. הבנתי שכאן אקבל טעימה מהמון תחומים, ואוכל לבחור באופן מושכל מבין המסלולים הקיימים.

נרשמתי למסלול של הנדסת חשמל. לאחר שהתנסיתי בתחומים השונים בתחילת התואר, גיליתי שהכיוון שמושך אותי יותר מכל הוא מחשבים, עם דגש על הצד ההנדסי יותר מאשר הצד המתמטי, ולכן עברתי למסלול הנדסת מחשבים ותוכנה של הפקולטה להנדסת חשמל. בחלק הראשון של התואר כל המסלולים די דומים, ועם התבהרות הכיוון האישי מתחילים גם ההבדלים. במסלול שלי יש מספר קורסי מחשבים שהם חובה, במקום קורסי חובה מתחומים אחרים שהופכים לרשות. בנוסף, היצע שרשרות הבחירה הוא שונה במקצת ומכיל תחומים וקורסים סציפיים במחשבים, חומרה או תוכנה.

כיום אני עובדת בתעשייה בתפקיד שמשלב חומרה ותוכנה. זו בחירה אישית שעשיתי למען האיזון: במקביל לידע בתחום התוכנה שאני רוכשת באקדמיה, אני גם רוכשת ידע בתחום החומרה בעבודה. השילוב של לימודים ועבודה במקצוע על תקן סטודנטית הוא קשה אך אפשרי. הבסיס החזק והכלים שקיבלתי בלימודים עוזרים לי מאוד בעבודה השוטפת ובהתמודדות עם נושאים חדשים שבהם אני נתקלת במהלך העבודה.

לכן, אם הכיוון שלך הוא הנדסי, בתחום שבין מחשבים לפיזיקה (או שניהם), ורכישת בסיס ידע נרחב תוך כדי לימודים מעניינים ומאתגרים זו המטרה שלך- הפקולטה להנדסת חשמל היא המקום לאנשים כמוך וכמוני.

פנו אלינו

פרופ"מ אורי רוטנשטרייך | or@technion.ac.il  | 04-8294783
פרופ''ח מרק זילברשטיין | mark@ee.technion.ac.il | 04-8291503
webee.technion.ac.il

הנדסת מחשבים

המסלול להנדסת מחשבים, בניגוד למסלול להנדסת מחשבים ותוכנה, הוא מסלול משותף לפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים סטודנטים פוסעים במדרחוב קרוב לבניין להנדסת חשמלולפקולטה למדעי המחשב. לפיכך, הלימודים בו ניתנים ע"י שתי הפקולטות והתוכנית משקפת את ההדגשים של שתי הפקולטות והחשיבות שהן מייחסות לנושאים.

למסלול זה מתקבל מדי שנה מספר מוגבל של סטודנטים מהפקולטה להנדסת חשמל ומהפקולטה למדעי המחשב. מספר המתקבלים מכל יחידה נקבע מדי שנה בהסכמת ראשי שתי יחידות האם, המעבר מתבצע בתום הסמסטר השני ללימודים.

מטרות המסלול להנדסת מחשבים הן להכשיר מהנדסים ששטח התמחותם הוא תכנון ובניית מערכות הכוללות מחשבים ולחנך מהנדסי מחשבים תוך הקניית יידע רחב בתוכנה ובחומרה.

במקביל ובהמשך ללימודי החובה, נדרשים הסטודנטים לבחור בשתיים מתוך תשע קבוצות ההתמחות הבאות: רשתות מחשבים, מערכות מבוזרות ומבנה מחשבים | תורת התקשורת | אלגוריתמים, צפינה, קריפטוגרפיה וסיבוכיות | עיבוד אותות ותמונות | מערכות נבונות | מעגלים אלקטרוניים משולבים | מערכות תוכנה, תכנות מתקדם ותכנות מדעי | בקרה | שפות תכנות, שפות פורמליות וטבעיות. 

את לימודי התואר הראשון יש להשלים במקצועות בחירה פקולטיים מתוך מגוון רחב של מקצועות המכסים את כל שטחי הפעילות בהנדסת מחשבים.

מחוויותיהם של הבוגרים

אסף, סטודנט לתואר ראשון בהנדסת מחשבים בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים.
את החלטתי ללמוד בטכניון, קיבלתי עוד לפני הצבא. כבר בבית הספר שמעתי כי זו היא אחת האוניברסיטאות הטובות בתחום המחשבים בעולם (ואכן כך). לאחר השירות הצבאי, כאשר התחלתי לחפש היכן כדאי ללמוד, שמעתי שהמהנדסים של הטכניון הם מהמבוקשים בתעשייה ושרמת הלימוד בטכניון גבוהה, ובסופו של דבר החלטתי ללכת עם רצונותיי מהעבר וללמוד בטכניון.

מדוע הנדסת מחשבים
נתחיל בכך שכל מי שרוצה במסלול זה חייב להתחיל בפקולטה להנדסת חשמל או במדעי המחשב. אני בחרתי בחשמל כיוון שלא ידעתי לאן ארצה לקחת את התואר בסופו של דבר. לאחר כשנה בטכניון, כאשר רק התחלתי לטעום את מה שהפקולטה יודעת לתת, הבנתי שלהיות חזק בחומרה זה לא מספיק ושאני רוצה גם את עולם התוכנה פתוח לפני. לכן בחרתי במסלול להנדסת מחשבים. מסלול זה משלב את הקורסים הנבחרים במדעי המחשב עם הקורסים הנבחרים בפקולטה להנדסת חשמל. כל אחד יכול לקחת אותו לכל כיוון שרק יירצה- אם להתעמק בחומרה, בתוכנה, או אפילו בתאוריה ופיתוח אלגוריתמיקה. הכל אפשרי בתואר הזה ,ולכן בחרתי בו.

היום הידע בתוכנה עוזר מאד למהנדסים בכל תחום, אם בתאוריה ואם בחומרה, ולכן המסלול הייחודי הזה נותן לנו מהנדסי המחשבים את הידע החשוב בתוכנה ובחומרה בצורה מעמיקה ומקצועית.

בנוסף, בניגוד לציפיות, חיי החברה בטכניון טובים (בייחוד בפקולטה לחשמל). האנשים בפקולטה הם מהטובים בחברה הישראלית, ומכאן מתחילים חיי החברה. במרחק הליכה מהטכניון ואף בתוכו יש פאבים טובים ומקומות בילוי רבים בחיפה. וכמובן לא נשכח את ערבי הסמסטר, הפעילויות הפקולטיות (מסיבת חשמל היא הטובה ביותר בטכניון), ימי הסטודנט, ההופעות בימי רביעי ועוד.

לסיכום, התואר מעניין, העבודה בתחום מעניינת, ולא סתם התעשייה דורשת יותר ויותר מהנדסים בעלי ידע נרחב בתוכנה או בחומרה ולכן, זהו מסלול הלימודים בו בחרתי - הנדסת מחשבים.

פנו אלינו

פרופ"מ שחר קוטינסקי |shahar@ee.technion.ac.il  | 077-8871502
פרופ''ח מרק זילברשטיין | mark@ee.technion.ac.il | 04-8291503
webee.technion.ac.il

פטורים לבעלי תואר הנדסאי

הנדסאים בוגרי מגמות חשמל, אלקטרוניקה, מחשבים ומכשור ובקרה זכאים לפטורים ממספר קורסים בטכניון. פרטים נוספים ניתן לקבל באתר לימודי הסמכה או במזכירות לימודי הסמכה בפקולטה.

תוכנית לימודים משותפת

הנדסת חשמל ופיזיקה

המסלול להנדסת חשמל ופיזיקה הוא תוכנית לימודים משולבת לתואר מוסמך למדעים בהנדסת חשמל ופיזיקה.
זהו מסלול משותף לפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ולפקולטה לפיזיקהלסטודנטים מצטיינים ניתנת גם האפשרות להצטרף למסלול זה בשלבים מתקדמים יותר של לימודיהם בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים.

סרטונים נוספים


חזרה לרשימת מסלולי הרשמה

תוכנית הלימודים לשנה"ל תשפ"ב