מתמטיקה

כיצד לבחור מסלול לימודים

עצות שימושיות לבחירת מסלול לימודים

למה מכשירים המסלולים למתמטיקה

בניין הפקולטה למתמטיקה

המסלולים מכשירים מתמטיקאים ברמה גבוהה, אשר יוכלו להשתלב במחקר, בתעשייה ובהוראה. השוק הפרטי מחזר אחר בוגרי מתמטיקה, שיכולים למצוא עצמם מועסקים במשרות נחשקות בעולם ההיי-טק או בפיננסים.

בוגרי המסלולים עובדים במחקר ובפיתוח בקשת רחבה של מפעלים | בתעשיות עתירות מדע | רפא"ל | בתעשיית המחשבים | במוסדות פיננסיים | במוסדות מחקר | באוניברסיטאות | בבתי-ספר. בזכות ההתפתחות המתמידה של המחקר בתעשיות עתירות מדע, גדל הביקוש למתמטיקאים. תוכניות הלימודים, בכל המסלולים, מכוונות להקניית הכשרה בסיסית הנותנת מענה לביקוש.

מסלולי הלימודים

המסלול למתמטיקה הוא מסלול הליבה של הפקולטה למתמטיקה, המכשיר את המתמטיקאים של העתיד. מסלול זה מתאים למועמדים שאוהבים מתמטיקה ומצטיינים בה. מועמדים הנרשמים למסלול זה, יבחרו באחד ממסלולי הלימוד הבאים:

  • מתמטיקה תלת-שנתית
  • מתמטיקה שימושית תלת-שנתית
  • מתמטיקה שימושית ארבע-שנתית

היתרון המשמעותי של בוגרי מתמטיקה על פני בוגרי תחומי ההנדסה והמדעים האחרים הוא ההבנה הבסיסית של היסודות שמאפשרים את הפיתוח של התחומים הבנויים על המתמטיקה. הקורסים המיועדים לסטודנטים למתמטיקה מבוססים על הבנה מעמיקה, מציגים את היופי שבה ומפתחים את יכולת החשיבה האנליטית. מעבר ליתרונות האקדמיים, הפקולטה למתמטיקה ידועה באווירה החמה, האינטימית והתומכת שלה.

תוכניות לימודים משולבות ומשותפות

הפקולטה למתמטיקה מציעה ארבעה מסלולי הרשמה נוספים המשלבים מתמטיקה עם מקצועות אחרים:

  1. מתמטיקה עם מדעי המחשב
  2. מתמטיקה עם סטטיסטיקה וחקר ביצועים
  3. מדעי המחשב ומתמטיקה (מסלול משותף לפקולטות מתמטיקה ומדעי המחשב)
  4. מתמטיקה-פיזיקה (מסלול משותף לפקולטות מתמטיקה ופיזיקה)

ההרשמה לכל מסלול מתבצעת בנפרד.

תואר ראשון נוסף

קיימת אפשרות ללמוד לקראת תואר נוסף בהוראת מדע וטכנולוגיההמקנה תעודת הוראה.

תואר ראשון נוסף ממסלול אחר

הפקולטה למתמטיקה קולטת סטודנטים מצטיינים מפקולטות אחרות בטכניון, המעוניינים ללמוד לתואר ראשון נוסף במתמטיקה. 

פרסי הצטיינות

פרסי הצטיינות מוענקים לסטודנטים הרשומים בפקולטה למתמטיקה כפקולטת אם.

פרס סכם: פרס הצטיינות מיוחד למתקבלים לכל אחד ממסלולי הפקולטה, בעלי ציון סכם 90 ומעלה (שאינם שייכים לתוכנית הטכניון למצוינים). הפרס יינתן לאחר סיום בהצלחה של סמסטר לימודים בפקולטה.

פרסים לסטודנטים מצטיינים: פרסים כספיים מקרנות מיוחדות המוענקים לסטודנטים מצטיינים במהלך לימודיהם.

 קבלה ללא ציון פסיכומטרי

 ניתן להתקבל למתמטיקה ללא ציון פסיכומטרי

מחוויותיהם של הבוגריםתמונה של אורי שפירא בפקולטה למתמטיקה

נדב, בוגר תואר ראשון תלת-שנתי במתמטיקה, ותואר שני במתמטיקה שימושית.
כילד וכנער אהבתי את כל המדעים: כימיה, פיסיקה, ביולוגיה ומתמטיקה. התחביב העיקרי שלי היה מחשבים. לכן כשהחלטתי ללמוד בטכניון, התלבטתי מאוד בין מספר מסלולים. בסוף החלטתי שמתמטיקה היא זו שמעניינת ומסקרנת אותי יותר משאר המקצועות. יתר על כן, האמנתי שידע מעמיק במתמטיקה יאפשר לי יחסית בקלות להבין ולהשתלב בעבודה גם במדעים אחרים וגם בתכנות, אם ארצה בך.

אחרי הלימודים התגייסתי, ועבדתי שש שנים על מחקרים ששילבו מתמטיקה, פיסיקה ומחשבים. לא יכולתי לבקש שירות צבאי מעניין ומאתגר יותר. במקביל, עשיתי גם תואר שני במתמטיקה שימושית, כמובן גם הוא בפקולטה למתמטיקה בטכניון. אחרי כן, החלטתי לעבור לחברת היי-טק קטנה שעסקה בתכנון ובניית ציוד מתקדם לרשתות מחשבים. למרות שכבר לא עסקתי במתמטיקה טהורה, עדיין צורת החשיבה המתמטית- המעמיקה והיצירתית - לא עזבה אותי, והתמקדתי במחקר בפיתוח מוצרים חדשים עבור החברה. אחרי שלוש שנים החלטתי להתמקד עוד יותר בעבודה מחקרית וחדשנית, ועברתי למעבדת המחקר של IBM בחיפה. שם אני עובד בשמונה השנים האחרונות.

ההחלטה לבחור בפקולטה למתמטיקה התבררה כהחלטה מצוינת עליה אני מברך עד היום. הפקולטה קטנה, עם יחס אישי לסטודנטים, יותר מהנהוג בפקולטות אחרות. המרצים היו מעולים, גם מבחינת הידע המעמיק שלם, וגם מבחינת איכות ההוראה. הלימודים היו מרתקים - גם אם לא קלים. יצאתי מלימודי התואר הראשון, ואחריו השני, עם ידע מעמיק ומעודכן במתמטיקה, ועם צורת חשיבה מתמטית שעזרה לי אחר-כך בכל עיסוקיי.

פנו אלינו

פרופ' אור שליט, רחל טובול | mathstd@technion.ac.il | 04-8294279
math.technion.ac.il

חזרה לרשימת מסלולי הרשמה

תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים בכל מסלול לימודים מפורטת בקטלוג לימודי הסמכה.