עדכונים בעקבות נגיף הקורונה

ייעוץ אישי

  • על פי הוראות משרד הבריאות, אין קבלת קהל בטכניון, ולא ניתן לקבל ייעוץ אישי.

  • בתקופה זו ניתן יהיה לקבל ייעוץ  בדוא"ל: rishum@technion.ac.il או בטלפון.

קליטת ציונים חדשים ושינוי בהחלטת הקבלה

אתמול נשלחו לחלק מהמועמדים מכתבי דחייה. המכתבים הללו מתייחסים לציונים שלכם כפי שהיו עד לתאריך 20.7.2020. אנו נקלוט כול ציון חדש שיתווסף ונדון שוב בהחלטת הקבלה. אנו ממתינים לציונים פסיכומטרים ממועד יולי ולבחינת הסיווג במתמטיקה ממועד אוגוסט. אם ציון הסכם שלכם ישתפר ויגיע לסף הקבלה, ישלחו אליכם מכתבים חדשים.

להזכירכם, מועמדים על סמך ממוצע בגרות ובחינות סיווג חייבים גם בבחינת הסיווג בפיזיקה, גם אם יש בבגרות פיזיקה ב-5 יח"ל בציון 70 ומעלה. רשימת הפטורים מבחינת הסיווג בפיזיקה

גם לאחר מועדים אלה נמשיך לדיון בכול ציון חדש שיגיע, אבל הדיון יהיה על בסיס מקום פנוי.

עדכוני קבלה

  • מועדי הרשמה חדשים לטכניון
  •  הבחינה הפסיכומטרית מאפריל נדחתה למועד יוני. הוחלט לאשר את הבחינה הפסיכומטרית ממועד  יולי כמועד האחרון הקובע לקבלה לכל המסלולים פרט לרפואה, לתארים הכפולים עם רפואה, למדעי המחשב, למדעי המחשב ומתמטיקה ולמדעי המחשב ופיזיקה. למתקבלים על סמך ציון פסיכומטרי ממועד יולי ישמרו מקומות גם במעונות. מועד יולי של הבחינה הפסיכומטרית מתייחס גם לבחינות נלוות כמו יע"ל, יעלנט, אמי"ר ואמיר"ם (לבחינת הידע בעברית ובאנגלית).
  • מחשבון לחישוב סכם עם ציוני בגרות וציון בחינת סיווג במתמטיקה.
  • מועמדים בעלי רקע אקדמי מאוניברסיטת ת"א או חיפה מתבקשים לשלוח אלינו גיליונות ציונים מהאתר של האונ' שלהם. מועמדים ממוסדות אחרים רשאים לשלוח את הגיליון בדוא"ל, עד שבוע לאחר תום הסגר.
  • הטכניון מאפשר קבלת מעונות לכל המתקבלים לשנה א למעט אלו המתגוררים בחיפה והסביבה. מועמדים שהתקבלו לטכניון מתבקשים להגיש בקשה באתר סטודנט חדש בטכניון עד 30.6.2020. סטודנטים שיבחנו בבחינה הפסיכומטרית במועד יוניו/או יולי (בשל ביטול מועדי אפריל ומאי) יוכלו להגיש בקשה למעונות עד 30.8.2020.

 אפיקי קבלה חדשים  

טבלת מסלולי הלימוד המשתתפים באפיקי הקבלה החדשים 

שימו לב!

זוהי טבלה כללית המציינת רק אם המסלול משתתף באפיק קבלה מסויים. לכול מסלול באפיקים השונים יש דרישות קבלה ספציפיות המפורטות תחת הכותרת של כול אפיק מעבר.

מסלולי ההרשמהקבלה ללא ציון פסיכומטרי, לבעלי תעודת בגרות מצטיינתקבלה על סמך ציון סכם וריאיון (גם לבוגרי מכינת הטכניון) קבלה על סמך ציוני בגרות ובחינות סיווג אפיק קבלה מקוצר מלימודי חוץ בטכניון
הנדסה אזרחית ++
הנדסת חומרים ++
הנדסת מיפוי וגיאואינפורמציה+++
הנדסת מערכות מידע++
הנדסת נתונים ומידע++
הנדסת סביבה+++
הנדסת מכונות++
הנדסת תעשייה וניהול+++
ביולוגיה ++++
ביוכימיה מולקולרית
++
הנדסת אוירונוטיקה וחלל++++
הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון++++
הנדסה ביו-רפואית +++
הנדסה ביו-רפואית ופיזיקה+
הנדסת חשמל +++
הנדסת חשמל ופיזיקה++
+
הנדסה ביוכימית++++
הנדסה כימית++++
חינוך למדע וטכנולוגיה +++
כימיה ++++
מתמטיקה, מתמטיקה עם מדמ"ח, ומתמטיקה עם סטטיסטיקה וחקר ביצועים+++
מתמטיקה ופיזיקה+++
פיזיקה+++