מתמטיקה-פיזיקה

היתרון בשילוב מתמטיקה ופיזיקה

הישגים משמעותיים בהתפתחות המדעית הושגו כאשר המתמטיקה והפיזיקה התפתחו במקביל תוך קביעת אתגרים מרצה פותר תרגיל על הלוח בשיעור באחת הכיתותהדדיים. מסלול לימודים זה מיועד למתעניינים במתמטיקה ובפיזיקה גם יחד, הרוצים ליהנות משני העולמות.

דמות בוגרי המסלול היא של פיזיקאים בעלי הבנה מעמיקה במתמטיקה או מתמטיקאים בעלי גישה טובה מאוד למדע שימושי. בוגרי התוכנית יהיו בעלי השכלה בסיסית בתחום רחב במיוחד של פיזיקה ומתמטיקה שימושית ויוכלו להשתלב היטב בצוותי מחקר ופיתוח של תעשיות עתירות מדע.בנוסף, בוגרי התוכנית יהיו בנקודת זינוק מצוינת ללימודים גבוהים הן בפקולטה למתמטיקה והן בפקולטה לפיזיקה.

פרסי הצטיינות

פרסי הצטיינות מוענקים לסטודנטים הרשומים בפקולטה למתמטיקה כפקולטת אם.

מחוויותיהם של הבוגרים

דיקלה, בוגרת המסלול מתמטיקה-פיזיקה וכעת סטודנטית לתואר שני בפקולטה לפיזיקה בטכניון.

סיימתי לימודים לתואר ראשון במסלול פיזיקה-מתמטיקה. התחלתי את לימודיי במסגרת תואר כפול: פיזיקה - מדעי המחשב. לאחר שלמדתי מעט מתמטיקה ופיזיקה במקצועות החובה של הטכניון, העדפתי לעבור למסלול של פיזיקה-מתמטיקה. גיליתי שמתמטיקה באוניברסיטה היא מאוד מעניינת וכייפית בפני עצמה, ומעבר לכך היא תורמת לי מאוד להבין את השפה שבה מנסחים בעיות, פתרונות ומודלים בפיזיקה. כמו כן, בקורסים השונים בפיזיקה למדתי על הרבה נושאים שקראתי עליהם בצורה פופולרית כשהייתי בתיכון והתעניינתי בהם מאוד. מעבר לכך, הכרתי נושאים חדשים בפיזיקה שמעניינים אותי אפילו יותר.

בהמשך הלימודים שלי הבנתי עד כמה שזאת הייתה החלטה טובה ומתאימה לי. אני נהנית להבין דברים לעומק והמסלול של פיזיקה- מתמטיקה מאפשר לי לעשות כן, גם במהלך התואר הראשון וגם עכשיו, בתואר השני.

המעבר ללימודים בתואר שני היה טבעי. המשתלמים מקבלים מלגת שכר לימוד ומלגת קיום חודשית, וכמו כן ניתן להצטרף לצוות ההוראה בטכניון, לעיתים כבר מהתואר הראשון. מלבד התוספת בשכר, אני מאוד נהנית לתרגל סטודנטים, לבנות מערכי שיעור ולחשוב איך להסביר לעצמי ולהם נושאים שונים.

מעבר לכך, שתי הפקולטות הן קטנות, הסטודנטים מכירים אחד את השני ונוצרות קבוצות למידה שהופכות את הלילות שמשקיעים בשיעורי בית בקוונטים להרבה יותר כיפיים. כמו כן, גם עם רוב המרצים נוצר קשר טוב ומהניסיון שלי הם מאוד שמחים להיענות כאשר דופקים להם בדלת עם שאלה או נשארים אחרי השיעור עם איזו מחשבה.

אם אתם מתעניינים בפיזיקה ורוצים להבין כמו שיותר לעומק, ללמוד בפקולטה שמטפחת את הסקרנות הטבעית שלכם ונותנת לכם אופציות להשתלב במחקר מלהיב כבר מהתואר הראשון, בואו ללמוד פיזיקה-מתמטיקה בטכניון.

פנו אלינו

בפיזיקה: פרופ' יריב כפרי | kafri@physics.technion.ac.il | 04-8295936  

אירית לזרוביץ | 04-8293996 | phys.technion.ac.il |irit@physics.technion.ac.il

במתמטיקה: רחל טובול | 04-8294279 | math.technion.ac.il | mathstd@technion.ac.il 

חזרה לרשימת מסלולי הרשמה

תוכנית הלימודים לשנה"ל תשפ"ב