הדרישות מבעלי תעודות בגרות מהארץ ומחו"ל

הדרישות מבעלי תעודת בגרות ישראלית

תעודת בגרות ישראלית קבילה היא תעודת בגרות מלאה על פי דרישות משרד החינוך, עם ציונים במתמטיקה ובאנגלית ברמה של יח"ל לפחות.

מועמדים למתמטיקה | מתמטיקה עם סטטיסטיקה | מתמטיקה-פיזיקה | מתמטיקה עם מדעי המחשב | מתמטיקה ומדעי המחשב, לא יוכלו להתקבל לטכניון ללא  5 יח"ל במתמטיקה בבגרות בציון 70 ומעלה, או מעבר של בחינת הסיווג  במתמטיקה בציון הנדרש.

מומלץ למועמדים למסלולים אלה אשר לא נבחנו בבגרות ברמה של 5 יח"ל מתמטיקה וקיבלו ציון 70 ומעלה להיבחן בבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל או לעבור את בחינת הסיווג במתמטיקה במועד חורף. מועמדים אשר יגשו לבחינה במועד קיץ יוכלו להתקבל על בסיס מקום פנוי ולא יהיו זכאים לקבלת מעונות.

 הדרישות מבעלי תעודות בגרות  מחו"ל המוכרות ע"י הטכניון

  • תעודת בגרות קבילה מחו"ל לצורך קבלה לטכניון היא תעודה אחת מחמישה סוגי תעודות הבגרות הבאות (במתכונת המאושרת ע"י הטכניון): OSSD ,GCSE, IB, BAC  ותעודת בגרות יוונית. לתעודות אלו מחושב ממוצע על פי נהלי הטכניון, והוא שווה ערך לממוצע בגרות ישראלית בחישוב סכם. למידע נוסף: בעברית, באנגלית.
  • בחינות AP - קבילות כתחליף לתעודת בגרות לטכניון, אם הן עומדות בדרישות הטכניון. לפרטים מלאים על בגרויות מחו"ל באנגלית, בעבריתבעלי בגרויות מחו''ל המוכרות על-ידי הטכניון עשויים להיות פטורים מבחינות הסיווג במתמטיקה, פיזיקה וכימיה. לבירורים ניתן לפנות אל עליזה ובר במרכז רישום וקבלה או באתר.

 הדרישות מבעלי תעודות בגרות  מחו"ל שאינן מוכרות ע"י הטכניון

  • מועמדים בעלי בגרות זרה,  שאינה אחת מהבגרויות המוכרות על ידי הטכניון , אשר נבחנו במתמטיקה ובאנגלית ברמה הגבוהה ביותר הניתנת במדינת האם ממנה באו  וכן בחינה אחת לפחות במקצוע מדעי נוסף, יוכלו להיבחן בבחינות הסיווג בטכניון. הישגיהם בבחינות הסיווג יהוו בסיס לדיון בקבלתם לטכניון.

מועמדים כאלה חייבים להיבחן בבחינות הבאות:
א. בחינה פסיכומטרית או בחינת SAT, או בחינת ACT.
ב. בחינות סיווג בטכניון במתמטיקה ובפיזיקה או בחינות הבגרות הישראלית במתמטיקה ובפיזיקה בהיקף של 5 יח"ל.
ג. בחינת יע"ל (ידע בעברית) בציון 113 ומעלה.
ד. מועמדים חייבים בציון 104 ומעלה באנגלית בבחינה הפסיכומטרית, או בבחינת אמי"ר  (ידע באנגלית) בציון 204 ומעלה, או בציון 520 ומעלה באנגלית בבחינת SAT.

על סמך מכלול הנתונים הללו יחליט דיקן לימודי הסמכה על קבלה או דחייה של המועמדים.


קורס הכנה לבחינת יע"ל

המכינה תקיים קורסי הכנה לבחינת יע"ל מספר פעמים בשנה. הקורסים יפתחו במקביל למועדי המבחנים של      המרכז הארצי לבחינות. לפרטים הקליקו.

המען למשלוח תעודות

על בעלי תעודת בגרות מחו"ל או שיפורי ציוני בגרות ישראלית לשלוח את התעודות כנדרש בדואר רשום אל: מרכז רישום וקבלה, הטכניון, חיפה 3200003