הדרישות מבעלי תעודות בגרות מהארץ ומחו"ל

דרישות הקבלה מבעלי תעודת בגרות ישראלית

תעודת בגרות ישראלית קבילה היא תעודת בגרות מלאה על פי דרישות משרד החינוך, עם ציונים במתמטיקה ובאנגלית ברמה של יח"ל לפחות. ראו פרטים בהמשך לגבי קבלה החל משנה"ל מתש"פ.

שימו לב!
מועמדים לקבלה למסלולים למתמטיקה | למתמטיקה עם סטטיסטיקה | למתמטיקה-פיזיקה | למתמטיקה עם מדעי המחשב | למתמטיקה ומדעי המחשב, לא יתקבלו לטכניון ללא  5 יח"ל במתמטיקה בבגרות בציון 70 ומעלה, או מעבר של בחינת הסיווג  במתמטיקה בציון הנדרש.

מומלץ למועמדים למסלולים אלה, אשר לא נבחנו בבגרות ברמה של 5 יח"ל מתמטיקה וקיבלו ציון 70 ומעלה, להיבחן בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל ב"מועד חורף" או לבחינת הסיווג בטכניון במועד ינואר. 

מועמדים אשר ייגשו לבחינת הבגרות במתמטיקה ב"מועד קיץ", או לבחינת הסיווג בטכניון במועד יוני, יוכלו להתקבל על בסיס מקום פנוי ולא יהיו זכאים לקבלת מעונות.

החל משנת הלימודים תש"ף (אוקטובר 2019), לצורך דיון לקבלה לטכניון, על כול המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות הכוללת מתמטיקה ברמה של 5 יח"ל, בציון 70 ומעלה או ציון עובר בבחינת הסיווג במתמטיקה.

למסלולים לארכיטקטורה ולאדריכלות נוף ניתן יהיה להגיש מועמדות עם 4 יח"ל מתמטיקה.

דרישות הקבלה מבעלי תעודת בגרות מחו"ל לכול המסלולים למעט רפואה

דרישות הקבלה מבעלי תעודות בגרות  מחו"ל המוכרות ע"י הטכניון

  • תעודת בגרות קבילה מחו"ל לצורך קבלה לטכניון היא תעודה אחת מחמישה סוגי תעודות הבגרות הבאות (במתכונת המאושרת ע"י הטכניון): OSSD ,GCSE, IB, BAC  ותעודת בגרות יוונית. לתעודות אלו מחושב ממוצע על פי נהלי הטכניון, והוא שווה ערך לממוצע בגרות ישראלית בחישוב סכם. למידע נוסף: בעברית, באנגלית.
  • בחינות AP - קבילות כתחליף לתעודת בגרות לטכניון, אם הן עומדות בדרישות הטכניון. לפרטים מלאים על בגרויות מחו"ל באנגלית, בעברית.
  • בעלי בגרויות מחו''ל המוכרות על-ידי הטכניון עשויים להיות פטורים מבחינות הסיווג במתמטיקה, פיזיקה וכימיה. למידע נוסף צפו באתר.

הכללים הללו אינם חלים על מועמדים לרפואה. מועמדים המתעניינים בלימודי רפואה בטכניון מתבקשים לפנות  לבירור תנאי הקבלה אל גב' עליזה ובר | 04-8293306 | veber@technion.ac.il 

 דרישות הקבלה מבעלי תעודות בגרות  מחו"ל שאינן מוכרות ע"י הטכניון

מועמדים בעלי בגרות זרה,  שאינה אחת מהבגרויות המוכרות על ידי הטכניון , אשר נבחנו במתמטיקה ובאנגלית ברמה הגבוהה ביותר הניתנת במדינת האם ממנה באו  וכן בחינה אחת לפחות במקצוע מדעי נוסף, יוכלו להיבחן בבחינות הסיווג בטכניון. הישגיהם בבחינות הסיווג יהוו בסיס לדיון בקבלתם לטכניון.

מועמדים כאלה חייבים להיבחן בבחינות הבאות:
א. בחינה פסיכומטרית או בחינת SAT, או בחינת ACT.
ב. בחינות סיווג בטכניון במתמטיקה ובפיזיקה או בחינות הבגרות הישראלית במתמטיקה ובפיזיקה בהיקף של 5          יח"ל.
ג. בחינת יע"ל (ידע בעברית) בציון 113 ומעלה.
ד. המועמדים חייבים בציון 104 ומעלה באנגלית בבחינה הפסיכומטרית, או בבחינת אמי"ר בציון  204 ומעלה, או          בציון 520 ומעלה באנגלית בבחינת SAT.

על סמך מכלול הנתונים הללו יחליט דיקן לימודי הסמכה על קבלה או דחייה של המועמדים.


קורס הכנה לבחינת יע"ל

המכינה מקיימת קורסי הכנה לבחינת יע"ל מספר פעמים בשנה. הקורסים יפתחו במקביל למועדי המבחנים של      המרכז הארצי לבחינות. לפרטים הקליקו.

המען למשלוח תעודות

על בעלי תעודת בגרות מחו"ל או בעלי שיפורי ציוני בגרות ישראלית שלא נקלטו בטכניון, לשלוח את התעודות כנדרש בדואר רשום אל: מרכז רישום וקבלה, הטכניון, חיפה 3200003