סיוע לסטודנטים

הטכניון מודע לכך שהלימודים בו מאתגרים ומשתדל להקל, היכן שאפשר, על הסטודנטים שלו. גישה זו הביאה לכך שבסקרים המשווים בין האוניברסיטאות שעורכת המועצה להשכלה גבוהה, הטכניון מדורג באופן עקבי במקום הראשון במגוון רחב של קטגוריות וביניהן: דאגה לרווחת הסטודנטים | טיפול בבקשות מיוחדות | שירותי מזכירות ומנהלה | שביעות רצון כללית מהשירותים לסטודנטים | רמת המתקנים: כיתות, מעבדות, שרותי ספרייה ומחשוב.

סיוע לסטודנטים
שוויון הזדמנויות לסטודנטים מהפריפריה
סטודנטים המתמודדים עם לקויות למידה, מגבלות פיזיות ונפשיות
קבלת התאמות ללימודים
סטודנטים המשרתים במילואים

סיוע באמצעות דיקן הסטודנטים

לשכת דיקן הסטודנטים עוסקת בכל המעטפת הלא-אקדמית של הסטודנטים תוך שמירת קשר הדוק עם היחידות האקדמיות והמנהליות של הטכניון ועם אגודת הסטודנטים, כאשר השאיפה היא לקדם קמפוס מכיל ושיוויוני, אשר תומך בפיתוח אקדמי, אישי, וחברתי של הסטודנטיות והסטודנטים בטכניון.

היחידות הפועלות בלשכת דיקן הסטודנטים

מערך מעונות הסטודנטים נמצא בתוך הקמפוס וכולל כ-5,000 מיטות לרווקות ורווקים, זוגות ומשפחות ונותן פתרונות דיור זולים ואיכותיים לסטודנטים. בשטח המעונות מופעלים מספר מועדונים, מרכזי לימוד ומחשבים, חדר נגינה, ספרייה, חדרי כביסה ומינימרקטים. | 04-8292284 

היחידה לסיוע דואגת לרווחתם הכלכלית של הסטודנטים ומעניקה סיוע כלכלי בעזרת מתן מלגות מגוונות והלוואות בתנאים מיטבים. 04-8292535/8 

המרכז לייעוץ ותמיכה בסטודנטים עוסק במתן ייעוץ פרטני הקשור לארגון למידה והקניית שיטות לימוד יעילות לסטודנטים הנתקלים בקשיים לימודיים, וכן מתן מענה למגוון רב של קשיים ומצוקות הפוקדים את הסטודנט במהלך לימודיו ומפריעים במימוש הפוטנציאל האקדמי הטמון בו. בנוסף, המרכז מפעיל מספר תוכניות לקידום שוויון הזדמנויות של סטודנטים מהפריפריה, סטודנטים חרדים,  סטודנטים ממוצא אתיופי וסטודנטים בני החברה הערבית. כמו כן, צוות המרכז נותן מענה לסטודנטים עם מוגבלויות ומסייע במתן התאמות אקדמיות. | 04-8294112 

היחידה להכוון קריירה ותעסוקה מעניקה סל שירותים רחב הכולל: ירידי תעסוקה ומפגשי זרקור, פגישות ייעוץ פרטניות וסימולציות להכנה לראיונות עבודה, סדנאות קריירה ותוכניות של התנסות מקצועית בתעשייה וחילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות בחו"ל, כמו גם לוח דרושים המכיל מגוון משרות במשק התעשייה והייטק הישראלי. | 04-8292536

השירות הפסיכולוגי מהווה אוזן קשבת ומציע מגוון של טיפולים מקצועיים, פרטניים וקבוצתיים,לסטודנטים המצויים במצוקה נפשית| 04-8292908/9

היחידה לתרבות וחברה מארגנת עבור הסטודנטים בטכניון פעילויות המקדמות אורח חיים בריא, רכישת כלים פרקטיים להתפתחות אישית, למידה ועשייה מרחיבות אופקים ופעילויות נוספות שיש בהן ערך מוסף לצד הפוגה, בידור וגיבוש. הפעילויות כוללות הרצאות וסדנאות העשרה, הופעות חיות, ערבי יצירה, אירועי חג, מגוון רחב של חוגי ספורט ועוד. כמו כן, היחידה מעמידה לרשותם של הסטודנטים מרחבי מפגש רבים ברחבי הקמפוס| 04-8293032  

היחידה לחילופי סטודנטים עוסקת בחילופי סטודנטים מהטכניון לאוניברסיטאות המובילות בעולם ולהיפך. outgoing@int.technion.ac.il 077-8871948

עקבו אחר העדכונים באתר לשכת דיקן הסטודנטים | dean.technion.ac.il/financeaid
שיעור תכנון בטבע
 שיעור תכנון בטבע                                                                                     

שוויון הזדמנויות לסטודנטים מהפריפריה

המרכז לייעוץ ותמיכה בסטודנטים אחראי על הפעלת מגוון תוכניות קליטה המיועדות לסטודנטים מהפריפריה החברתית והכלכלית. המטרה היא להקל על הסתגלותם של סטודנטים אלה בשנה הראשונה ללימודים.

התוכניות הן: עתידים (לעתודאים), עתידים לתעשייה, הישגים להייטק, תוכנית הנגשה לאקדמיה עבור סטודנטים בני החברה הערבית, סטודנטים יוצאי אתיופיה ותוכניות לסטודנטים חרדיםמטרת התוכניות לספק רשת תמיכה אקדמית וחברתית מרבית, על מנת להקל על ההסתגלות הראשונית לטכניון.

סטודנטים המתמודדים עם לקויות למידה, מגבלות פיזיות ונפשיות

ירידה מונגשת לבעלי מוגבליות פיזיות

צוות המרכז לייעוץ ותמיכה בסטודנטים מסייע לסטודנטים המתמודדים עם לקויות למידה ומגבלות פיזיות, חושיות, תקשורתיות ונפשיות. השירות כולל תמיכה בהתמודדות עם עומס ותוכנית הלימודים, אסטרטגיות למידה, סיוע אקדמי ועזרה בקשר עם הסגל המנהלי והאקדמי בפקולטות השונות. השירות ניתן על ידי יועצים מיוחדים ביחידה המתמחים בטיפול בסטודנטים אלה.

פרטים נוספים על מכלול השירותים הניתנים לסטודנטים נמצאים באתר דיקן הסטודנטים 

סטודנטים המתמודדים עם מגבלות פיזיות, חושיות, תקשורתיות ונפשיות, מוזמנים לסמן זאת בטופס ההרשמה, ואנו נפנה אליכם עוד לפני תחילת הלימודים, לצורך תיאום מתן עזרה.

קבלת התאמות ללימודים

סטודנטים המתמודדים עם לקות למידה, הפרעת קשב, בעיה רפואית או מגבלה אחרת ומבקשים לבדוק את זכאותם להתאמת נגישות אישית, מוזמנים לפנות למרכז הייעוץ והתמיכה בסטודנטים בלשכת דיקן הסטודנטים. המרכז הוא האחראי המוסדי הבלעדי על הסדרה של התאמות אלו.

סטודנטים המתמודדים עם לקות למידה ו/או הפרעת קשב יכולים, לאחר הקבלה לטכניון, לקבוע פגישה עם אחד המומחים ללקויות למידה. בפגישה זו יינתן ייעוץ בנוגע לתהליך הפניה לאבחון מוכר. לתיאום הפגישה יש לפנות למזכירות המרכז│04-8294112.

לצורך קבלת התאמות על רקע של לקות למידה ו/או הפרעת קשב נדרש לבצע אבחון עדכני. הטכניון מכיר בשני אבחונים:

  1. מת"ל של המרכז הארצי לבחינות והערכה – מיועד לדגימה של תפקוד עדכני במגוון תחומים בדגש על לקות למידה או רקע מאובחן של הפרעת קשב. זהו האבחון המוכר על ידי כל האוניברסיטאות והמועדף היות שהוא מספק תמונה רחבה ומתוקפת.
  2. אבחון קשב ביחידה לנוירולוגיה קוגניטיבית ברמב"ם – מיועד למקרים של חשד להפרעת קשב או צורך באבחנה מבדלת.

למידע נוסף ניתן לבקר באתר מרכז הייעוץ והתמיכה

שימו לב!

תהליך זה לוקח זמן ולכן אנו ממליצים למעוניינים בכך להתחיל את התהליך עוד לפני תחילת הלימודים.

בנוסף, ניתן לבקש התאמות בבחינות עקב מגבלות רפואיות. לשם כך, יש למלא אחר ההנחיות המפורטות באתר לימודי הסמכה.

לסטודנטים המתמודדים עם קשיים נפשיים קיים שירות של חונכות אקדמית במסגרת השכלה נתמכת. לפרטים ניתן לפנות לרכזת התוכנית | Nathan.technion@gmail.com

בטכניון נפתח מרכז לנגישות לימודית לסטודנטים המתמודדים עם לקויות למידה ומגבלות פיזיות, חושיות, תקשורתיות ונפשיות. המרכז נמצא בבניין אולמן קומה 300 והוא פתוח 24/7. המרכז כולל חוות מחשבים ללימוד עצמי, חדר הבחנות באמצעות מחשב, וחדר סדנאות. בנוסף פועלת בצמוד למרכז זה, חוות מחשבים ייעודית לסטודנטים כבדי ראייה. אישור כניסה למרכז הנגישות ניתן על ידי היועצים המיוחדים ביחידה המטפלים בסטודנטים.

לרשות סטודנטים כבדי ראייה ולקויי למידה קיימת חוות מחשבים בבניין אולמן, קומה 300, המצוידת באביזרים מיוחדים (הגדלת טקסטים, סריקה איטית של טקסט, הפיכת צבעים וכד'). אישור כניסה לחדר ניתן ע"י היחידה לקידום סטודנטים | בניין אולמן קומה 4.

למידע נוסף
מידע על כל השירותים הניתנים לסטודנטים בעלי מוגבלויות נמצא באתר הטכניון

פנו אלינו

המרכז לייעוץ ותמיכה בסטודנטים | 04-8294112  | http://dean.technion.ac.il/center-for-counseling-n-support

סטודנטים המשרתים במילואים

צוות המרכז לייעוץ ותמיכה בסטודנטים מטפל בסטודנטים החוזרים משירות מילואים. ברוב הסקרים הנערכים מידי שנה נמצא שהטכניון הוא המוסד המיטיב יותר מכולם עם הסטודנטים המשרתים במילואים. הסטודנטים מקבלים שיעורי עזר, חומר מצולם, הארכת זמן בבחינות ועוד.

פנו אלינו

 
עוד מידע בנוגע להתאמות למילואים ניתן למצוא באתר לימודי הסמכה.