קבלת התאמות ללימודים

סטודנטים המתמודדים עם לקות למידה ו/או הפרעת קשב יכולים, לאחר הקבלה לטכניון, לקבוע פגישה עם אחד המומחים ללקויות למידה. בפגישה זו יינתן ייעוץ בנוגע לתהליך הפניה לאבחון מוכר. לתיאום הפגישה יש לפנות למזכירות המרכז│04-8294112.

לצורך קבלת התאמות על רקע של לקות למידה ו/או הפרעת קשב נדרש לבצע אבחון עדכני. הטכניון מכיר בשני אבחונים:

  1. מת"ל של המרכז הארצי לבחינות והערכה – מיועד לדגימה של תפקוד עדכני במגוון תחומים בדגש על לקות למידה או רקע מאובחן של הפרעת קשב. זהו האבחון המוכר על ידי כל האוניברסיטאות והמועדף היות שהוא מספק תמונה רחבה ומתוקפת.
  2. אבחון קשב ביחידה לנוירולוגיה קוגניטיבית ברמב"ם – מיועד למקרים של חשד להפרעת קשב או צורך באבחנה מבדלת.

למידע נוסף ניתן לבקר באתר מרכז הייעוץ והתמיכה

שימו לב!

תהליך זה לוקח זמן ולכן אנו ממליצים למעוניינים בכך להתחיל את התהליך עוד לפני תחילת הלימודים.

בנוסף, ניתן לבקש התאמות בבחינות עקב מגבלות רפואיות. לשם כך, יש למלא אחר ההנחיות המפורטות באתר לימודי הסמכה.

לסטודנטים המתמודדים עם קשיים נפשיים קיים שירות של חונכות אקדמית במסגרת השכלה נתמכת. לפרטים ניתן לפנות לרכזת התוכנית | Nathan.technion@gmail.com

בטכניון נפתח מרכז לנגישות לימודית לסטודנטים המתמודדים עם לקויות למידה ומגבלות פיזיות, חושיות, תקשורתיות ונפשיות. המרכז נמצא בבניין אולמן קומה 300 והוא פתוח 24/7. המרכז כולל חוות מחשבים ללימוד עצמי, חדר הבחנות באמצעות מחשב, וחדר סדנאות. בנוסף פועלת בצמוד למרכז זה, חוות מחשבים ייעודית לסטודנטים כבדי ראייה. אישור כניסה למרכז הנגישות ניתן על ידי היועצים המיוחדים ביחידה המטפלים בסטודנטים.

לרשות סטודנטים כבדי ראייה ולקויי למידה קיימת חוות מחשבים בבניין אולמן, קומה 300, המצוידת באביזרים מיוחדים (הגדלת טקסטים, סריקה איטית של טקסט, הפיכת צבעים וכד'). אישור כניסה לחדר ניתן ע"י היחידה לקידום סטודנטים | בניין אולמן קומה 4.

למידע נוסף
מידע על כל השירותים הניתנים לסטודנטים בעלי מוגבלויות נמצא באתר נגישות בקמפוס הטכניון

פנו אלינו

המרכז לייעוץ ותמיכה בסטודנטים | אתר מרכז ייעוץ ותמיכה בסטודנטים