דברי נשיאות אגודת הסטודנטים

סטודנטיות וסטודנטים יקרים, ברוכים הבאים!

אתם עומדים להתחיל תקופה חדשה בחייכם, תקופה משמעותית, מאתגרת ומעצימה! אז קחו נשימה

איתי ראש אס"ט

איתי ישראל, יושב ראש אס"ט.

עמוקה וקדימה - יוצאים לדרך! 

אנחנו באס"ט נעניק לכם רשת תמיכה רחבה שתשרת אתכם במהלך הלימודים שלכם בטכניון, רשת שנבנתה כאן יחד ע"י דורות של סטודנטים.

אז אחרי המבוא הקצר, הגיע הזמן שתכירו: אס"ט - אגודת הסטודנטים בטכניון. מהרגע הראשון, אנחנו פה ללוות אתכם, בימי הכוון, ביריד פתיחת שנה, בחלוקת המתנות, בפגישות עם הוועדים בקורסי הספורט, באירועים החברתיים, בלימודים למבחנים ועוד הרבה.

אתם מתחילים את השנה הראשונה שלכם, ובפרט - את הסמסטר הראשון שלכם. יגידו מה שיגידו, אבל זהו הסמסטר הקשה מכולם. ייתכן וסמסטרים מתקדמים יותר יהיו קשים יותר מבחינת חומר הלימוד, אך במהלך הסמסטר הראשון תתקלו גם בקשיים נוספים כמו קושי מנטלי, הסתגלות במעבר למקום חדש ומסגרת חדשה, הסתגלות חברתית ועוד. לכן, זה המקום שלנו - של אס"ט, להגיד לכם - לא לדאוג, זה אפשרי! גם הסמסטר הראשון וגם כל התואר, אתם מסוגלים לזה.

אליס סגנית יו"ר אס"ט

אליס סגנית יו"ר אס"ט

המטרה שלנו היא אתם ואתן. אס"ט מורכבת מסטודנטים ופועלת עבור סטודנטים. התפקיד שלנו הוא לייצג את כלל הסטודנטים והגופים הסטודנטיאליים מול הטכניון וגורמים נוספים, ולהבטיח את זכויותיכם כסטודנטים במהלך תקופת התואר ולאחר מכן. אנו מספקים מעטפת הכוללת בראש ובראשונה, ייצוג אקדמי, תמיכה בלימודים בדמות קורסי עזר, חונכויות, פק"לים (פרויקט קבוצות לימוד), סדנאות ועוד. גם ברחבי הקמפוס אנו דואגים לכם - באמצעות מרחבי למידה, הפעלת מערך הסעות, מכונות מזון ושתייה אוטומטיות, מערכי כביסות, אינטרנט אלחוטי, מענה בענייני מעונות, תמיכה בתקשורת מול גורמים עירוניים ממשלתיים ועוד.

אל תדאגו, זה לא הכל - אתם הולכים ליהנות פה. אנחנו בטוחים ששמעתם שבטכניון המסיבות הן הכי שוות בצפון, פסטיבל הסטודנט עם האומנים הטובים ביותר (עם מעל ל-18,000 משתתפים ביום!), ערבי סטנד-אפ, ערבי סלסה, ערבי אומנות ותרבות, נבחרות ספורט, התנדבויות, ירידי תעסוקה, פעילויות קיימות ומה לא.

ההצלחה שלכם חשובה לנו, ולא פחות מכך ההנאה והחוויה שלכם בקמפוס. אס"ט עומדת פה לרשותכם ואתם מוזמנים בכל עת להגיע ולשוחח איתנו. משרדי האגודה נמצאים בקומת הכניסה של בית הסטודנט. תוכלו גם ליצור קשר ולהתעדכן דרך אתר האגודה, עמוד הפייסבוק, האינסטגרם, הטיקטוק ובמייל. מוזמנים להגיע לדלת הפתוחה שלנו המתקיימת באופן דו-שבועי ולהעלות או לשאול את כל אשר על ליבכם.

בנימה אישית, כנראה שכבר הבנתם - הלימודים בטכניון לא הולכים להיות פשוטים. על מנת להצליח בלימודים, לא נדרש רק לשלוט בהיבט האקדמי אלא גם בהיבט המנטלי. זכרו להשקיע את הזמן בדברים שמעניינים אתכם ודעו לשלב ביום-יום את מה שעושה לכם טוב. זה יכול להיות ספורט, אומנות, טיולים בטבע, מפגשים חברתיים, התנדבויות ועוד. נפש בריאה - מובילה לציונים טובים, סמכו עלינו!

 

מאחוריכם תמיד,

אליס קלמן - סגנית יושב ראש אס"ט.

איתי ישראל - יושב ראש אס"ט.